Odamizin hazirladigi Proje AB den Hibe almaya hak kazandi

Odamizin hazirladigi Proje AB den Hibe almaya hak kazandi

Tarih 07 A?ustos 2008, 14:20 Editör

Asagida bilgileri bulunan AB Projemiz Basbakanlik Hazine Müstesarligi Merkezi Finans ve Ihale Birimi tarafindan Hibe almaya uygun görülmüs olup proje hibe sözlesmesi 05.12.2007 Çarsamba günü 12.30 da Ankara'da oda temsilcilerimiz ile Merkezi Finans ve Ihale Birimi yetkilileri arasinda imzalanmistir.

TR90 DÜZEY 2 BÖLGESI KALKINMA PROGRAMI KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLI ISLETMELER HIBE PROGRAMI CFCU/TR0502.02/LDI GIRESUN VETERINER HEKIMLERI ODASI BASVURU REF.NO: TR0502.02/LDI/133 PROJE ADI: BUZAGILAR ÖLMESIN Projenin Toplam Uygun Maliyeti 68.151,51 AVRO olup  68.151,51 Avronun % 90,00 oranina tekabül eden 61.336,35 Avro hibe olarak Giresun Veteriner Hekimleri Odasina verilecektir. Kalan 6.815,16 Avro ise Giresun Veteriner Hekimleri Odasi  tarafindan finanse edilecektir.

Genel Amaç(lar): Süt Sigiri Yetistiriciligi yapmakta olan çiftçilerin egitimi amaciyla uygulanacak bu proje ile; Ön Ulusal Kalkinma Planinin Temel Amaci ve Stratejilerinde belirtildigi üzere Türkiye’nin AB ile ekonomik, sosyal ve mekansal boyutlar itibariyla uyum saglamasina yönelik olarak tarimsal verimliligin artirilmasi ve basvuru çagrisinda belirtildigi üzere bölge ve ulusal ekonomiye katki saglanmasi amaçlanmistir.

 

Özel Amaç: Giresun Ilinde Süt Sigiri Yetistiriciligi Projesi uygulamakta olan 2 Tarimsal Kalkinma Kooperatifinin ( S.S Alidede Tarimsal Kalkinma kooperatifi ve S.S Yunusemre Tarimsal Kalkinma Kooperatifi)  her birinden 20 kooperatif ortaginin esleri ile birlikte düzenlenecek egitim programina katilimlari saglanacak ve bu egitim sonucunda ;

 • Çiftçilerin yaptiklari is ile ilgili bilgi,görgü ve becerileri artacak
 • Meme hastaliklarinda ve buzagi kayiplarinda % 50 oraninda azalma saglanacak
 • Üretilen sütün verim ve kalitesi artirilacak.
 • Kayiplarin önlenmesi ve verimin artirilmasi sonucu Çiftçi ailelerinin gelirlerinde artis saglanacaktir.

Kentlere göçte  azalma saglanmasi amaçlanmaktadir.

2 Tarimsal Kalkinma Kooperatifinin  ( S.S Alidede Tarimsal Kalkinma Kooperatifi ve S.S Yunusemre Tarimsal Kalkinma Kooperatifi ) Süt Sigiri yetistiriciligi yapmakta olan  20’ser ortagi esleri ile birlikte egitime katilacaktir. Bu kapsamda her kooperatiften 40, toplamda 80 çiftçinin egitilmesi saglanacaktir.

 1. Hazirlik Asamasi : (3 ay) Proje koordinatörü ve sekreter atamasi ilk 1 ay içinde yapilacak. Mahalli basin araciligi ile projenin duyurulmasi saglanacak. Afisler hazirlanarak özellikle ilgili kooperatiflerin çalisma alanina asilacak. Proje koordinatörü Kaymakam ve Belediye Baskanlari ve çalisma alanindaki Köy Muhtarlari ile görüserek projeyi anlatacak ve desteklerini saglayacak.
 2. Egitime Hazirlik ve Ekipman Temini.( 5 ay ) Kooperatif baskanlari egitime katilacak üyelerin seçimini yapacak ve katilimcilari ismen belirleyecek. Teorik egitimde kullanilmak üzere 1 adet bilgisayar Projeksiyon cihazi  alinacak. Ayrica egitimde kullanilacak kirtasiye malzemelerinin temini yapilacak. Egitimde görev alacak egiticilerle ve egitim salonu kullanilacak olan Tarim Il Müdürlügü ile ön görüsme yapilarak planlanan egitim takvimi konusunda bilgi verilecek. Bir meme hastaligi olan Mastitis’ e karsi koruyucu amaçli kullanilmak üzere 400 doz Mastitis Asisi ve erken buzagi kayiplarini önlemeye yönelik olarak kullanilmak üzere 400 doz septisemi serumu temini yapilacaktir.
 3. Egitim Uygulama Faaliyetleri : ( 4 ay ) Her bir kooperatiften 20 ortak ve esleri olmak üzere her kooperatiften 40, 2 kooperatiften 80 çiftçi egitimlere katilacaktir. Her kooperatif ayri bir grup olmak üzere 2 egitim grubu olusturulacak, her grubun teorik egitimleri günde 4 saat olmak üzere 3 gün (12 saat ), pratik egitimleri ise çiftçi gezisi seklinde gerçeklestirilecektir. Egitim Gezileri SÜTAS Egitim Merkezine yapilacak ( Karacabey/ BURSA ) ve yol dahil 5 gün sürecektir. Proje Koordinatörü ve teorik egitimde görev alan Veteriner Hekimler egitim gezilerine katilacaklardir. Egitim sona erdikten sonra Veteriner Hekimler Odasi ile sürekli irtibat halinde olacak her Kooperatiften birer gönüllü aile lider olarak seçilecek, bu sayede hedef grup ile irtibat daimi hale getirilmis olacaktir.

Sürdürülebilirlik: Egitime katilan çiftçiler bilgi görgü ve deneyimlerini köylerindeki diger çiftçilerle paylasacaklar, bu sekilde yeni uygulamalarin yayilmasi saglanacaktir. Ayrica her kooperatiften seçilecek lider aile proje sonrasi gönüllü olarak egitimlere devam edecekler.

Giresun Veteriner  Hekimleri Odasi : Projeyi sunan Kurulus olarak Projenin AB Hibe Programinin esaslarina uygun ve belirtilen çalisma takvimine paralel olarak eksiksiz yürütülmesini saglayacaktir. 

Istirakçi Tarimsal Kalkinma Kooperatifleri: Projenin çalisma alanlarinda ortaklara duyurulmasini saglayacaklar, egitim programina katilacak ortaklarini ismen belirleyecekler ve katilimlarinin saglanmasindan sorumlu olacaklar.

  Proje Koordinatörü : Projenin belirlenen çalisma takvimine uygun yürütülmesi, Kaymakamlik,Belediye Baskanligi ve Köy Muhtarliklarinin uygulanan proje konusunda bilgi sahibi olmalarini saglamak ve desteklerini almak, baslangiç,orta dönem ve sonuç raporlarinin hazirlanmasi ve her türlü yazismalarin yapilmasi,kayitlarin tutulmasi islerinden sorumlu olacaklardir.

 

Proje Sekreteri : Proje süresince Giresun Veteriner Hekimleri Odasina ait büroda çalisacak. Proje kapsaminda yapilmasi gereken yazismalari yapacak, egitim toplantilarinda ve proje ile ilgili organizasyonlarda koordinatör tarafindan verilen görevleri yapacak.

Egiticiler : Müfredat dogrultusunda teorik egitim programini yürütecekler, ayrica egitim gezilerinde çitçi gruplarina refakat edeceklerdir. Egitim notlarinin hazirlanmasindan sorumlu olacaklardir.

Mali Müsavir : Yapilan harcamalarin, ihale ve satin almalarin muhasebe kayitlarinin tutulmasindan ve bütçenin bütün sarf kalemlerinin usulune uygun ve yerinde kullaniminin takibinden sorumlu olacaklar.

Bu haber 5176 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Projeler

Leonardo da vinci proje fotoğrafları

Leonardo da vinci proje fotoğrafları Leonardo da vinci proje fotoğraflarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı Veteriner Hekimler ; SIĞIRLARDA SUNİ TOHUMLAMA ; Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlan...


Gelişmiş Arama
 •  
 •  
 •  
 • Bug?n haber eklenmedi.
 • Son 7 g?n haber eklenmedi.
 • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble