Leonardo Vinci Hareketlilik projesi

Leonardo Vinci Hareketlilik projesi

Tarih 31 May?s 2010, 10:46 Editör

Leonardo Vinci Hareketlilik projemiz AB 'den 80810 Euro hibe almaya hak kazandı.

2010-2011 dönemi için AB Leonardo Vinci Hareketlilik projesi kapsamında suni tohumlama hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve AB ülkelerindeki bilgi ve tecrübelerin paylaşımı ile ilgili bir proje hazırlayarak sunumunu yaptık. Projenin geniş kapsamlı bir çalışma olması için Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ziraat Odası , Giresun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği , Teknik Elemanlar Vakfı Kırıkkale Şubesi ,Giresun Tarım İl Müdürlüğü projeye ortak olarak ilave edildi. Yabancı ortak olarak Belçika, İspanya, Almanya, Macaristan ülkelerinde bulunan tüzel kişilikler projeye ortak olarak ilave edildi.Proje kapsamında 01-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında 15 günlüğüne 50 kişinin AB ülkelerinde eğitim alması planlanmaktadır.

       Giresun ilinde, gerek kamuda ve gerekse özel sektörde görevli odamıza kayıtlı ve ülke genelinde Veteriner Hekimler Odasına kayıtlı Hekimlik yapan veteriner hekimlerin suni tohumlama becerilerini geliştirerek daha tecrübeli ve kaliteli bir Suni Tohumlama hizmeti yapmalarını sağlama zorunluluğu vardır.  Bunun için belirtilen alandaki katılımcıların suni tohumlama alanında AB ülkelerindeki uygulamaları yerinde görüp eğitim almaları sağlanarak iyi uygulamaları ülkemize aktarmaları sağlanacaktır. Ayrıca Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği sektöründeki işletme sahipleri veya kurum teknik personeli AB ülkelerindeki büyükbaş hayvan yetiştirilen işletmeleri ve çalışma koşulları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olacaklardır.

       Projenin süresi 15 ay olup, hazırlık faaliyetleri Ocak-Nisan 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Yurtdışı yerleştirme faaliyetleri toplam 50 kişi ile 01-15 Mayıs 2011 tarihlerinde Almanya, Macaristan, Belçika ve İspanya’ da 2’şer hafta süre ile gerçekleşecektir. Bu proje sayesinde ilimiz öncelikle olmak üzere ülkemizde suni tohumlama faaliyetlerinde görev alacak Veteriner hekimler Avrupa daki meslektaşlarının tecrübelerinden istifade etme imkanı bulacaklardır. Ve uluslararası alanda geçerli olan bir sertifika ile becerilerini belgelendirme imkanı bulacaklardır. Türkiye' ye dönüşlerinde ise Avrupa da kazandıkları bilgi ve becerileri ilimiz, proje ortaklarımızın bölgelerinde ve ülkemizde meslektaşları ile paylaşacaklardır.

Sonuçta : Giresun ilindeki suni tohumlama faaliyetlerinin sayı ve kalitesini AB standartlarına yaklaştırarak Hayvancılık işletmelerindeki  daha verimli kültür, melez ırk hayvanların sayısının artmasını;  böylelikle ilimizde ve ülkemizde hayvancılığın gelişmesini sağlayacaklardır. Projenin toplam bütçesi 80810 Euro ‘dur.

 
Hibe almaya hak kazanan projelerin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı

Bu haber 4454 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Projeler

Leonardo da vinci proje fotoğrafları

Leonardo da vinci proje fotoğrafları Leonardo da vinci proje fotoğraflarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı Veteriner Hekimler ; SIĞIRLARDA SUNİ TOHUMLAMA ; Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlan...


Gelişmiş Arama
  •  
  •  
  •  
  • Bug?n haber eklenmedi.
  • Son 7 g?n haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble