Yurt dışı eğitim programı başladı.

Yurt dışı eğitim programı başladı.

Tarih 30 May?s 2011, 09:18 Editör

AB Leonardo Vinci Hareketlilik projesi kapsamında suni tohumlama hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve AB ülkelerindeki bilgi ve tecrübelerin paylaşımı ile ilgili yürütmekte olduğumuz proje kapsamında 23 Mayıs tarihinde Belçika grubu , Çek Cumhuriyeti grubu ve 29 Mayıs tarihinde Macaristan gruplarımız eğitim gezisi için 2 haftalık yurt dışı ziyaretlerine başlamıştır.

AB Leonardo Vinci Hareketlilik projesi kapsamında suni tohumlama hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve AB ülkelerindeki bilgi ve tecrübelerin paylaşımı ile ilgili yürütmekte olduğumuz  proje kapsamında  23 Mayıs tarihinde Belçika grubu , Çek Cumhuriyeti grubu ve 29 Mayıs tarihinde Macaristan gruplarımız eğitim gezisi için 2 haftalık yurt dışı ziyaretlerine başlamıştır. 12 -26 Haziran 2011 tarihleri arasında İspanya grubunun eğitim gezisi için 2 haftalık yurt dışı ziyaretleri planlanmıştır . Proje kapsamında 23 Mayıs - 5 Haziran 2011 tarihleri arasında Belçika grubu ve Çek Cumhuriyeti grubu , 29 Mayıs 12 Haziran tarihleri arasında Macaristan grubu , 12 -26 Haziran 2011 tarihleri arasında İspanya grubu olmak üzere 2 haftalık bir programla toplam 50 kişinin AB ülkelerinde eğitim alması planlanmaktadır.

 

Giresun ilinde, gerek kamuda ve gerekse özel sektörde görevli Odamıza kayıtlı ve ülke genelinde Veteriner Hekimler Odasına kayıtlı Hekimlik yapan veteriner hekimlerin suni tohumlama becerilerini geliştirerek daha tecrübeli ve kaliteli bir Suni Tohumlama hizmeti yapmalarını sağlama zorunluluğu vardır.  Bunun için belirtilen alandaki katılımcıların suni tohumlama alanında AB ülkelerindeki uygulamaları yerinde görüp eğitim almaları sağlanarak iyi uygulamaları ülkemize aktarmaları sağlanacaktır. Ayrıca Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği sektöründeki işletme sahipleri veya kurum teknik personeli AB ülkelerindeki büyükbaş hayvan yetiştirilen işletmeleri ve çalışma koşulları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olacaklardır.

Bu proje sayesinde ilimiz öncelikle olmak üzere ülkemizde suni tohumlama faaliyetlerinde görev alacak Veteriner hekimler Avrupa daki meslektaşlarının tecrübelerinden istifade etme imkanı bulacaklardır. ve uluslararası alanda geçerli olan bir sertifika ile becerilerini belgelendirme imkanı bulacaklardır. Türkiye' ye dönüşlerinde ise Avrupa da kazandıkları bilgi ve becerileri ilimiz, proje ortaklarımızın bölgelerinde ve ülkemizde meslektaşları ile paylaşacaklardır.

Sonuçta : Giresun ilindeki suni tohumlama faaliyetlerinin sayı ve kalitesini AB standartlarına yaklaştırarak Hayvancılık işletmelerindeki  daha verimli kültür, melez ırk hayvanların sayısının artmasını;  böylelikle ilimizde ve ülkemizde hayvancılığın gelişmesini sağlayacaklardır.

     Projemizin başarılı bir şekilde yürütülmesi için yoğun çaba harcayan , proje katılımcısı Veteriner Hekimlerden resmi kurumlarda çalışanların izinli sayılması ve hizmet pasaportu çıkarılarak vize problemi olmadan yurt dışı eğitim programına eksiksiz katılımlarını sağlayan  Giresun Valiliğine ve Giresun Tarım İl Müdürlüğüne Giresun hayvancılığına yaptıkları katkılar ve Veteriner Hekimler Odasına verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

 

Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı

 

 

Bu haber 3038 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Projeler

Leonardo da vinci proje fotoğrafları

Leonardo da vinci proje fotoğrafları Leonardo da vinci proje fotoğraflarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı

Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlandı Veteriner Hekimler ; SIĞIRLARDA SUNİ TOHUMLAMA ; Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi Tamamlan...


Gelişmiş Arama
  •  
  •  
  •  
  • Bug?n haber eklenmedi.
  • Son 7 g?n haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble