18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitleri Anma Günü

Tarih 17 Mart 2016, 23:46 Editör Özgür PAZARLI

Türk ve Dünya tarihi açısından büyük öneme sahip 18 Mart Çanakkale Zaferi, Ulusumuzun, en ağır şartlar altında askeri ve ekonomik gücü mukayese edilemeyecek ölçüde fazla olan itilaf devletlerine karşı tek ruh, tek yumruk, olduğu bir gündür.

Çanakkale Savaşları, yüce milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde vermiş olduğu bir savaştır.

         Çanakkale Deniz Zaferi, tarihimizde müstesna bir yeri olan, hür yaşamak uğruna canını ve kanını veren milletimizin kahramanlık destanıdır. 18 Mart 1915 tarihinde elde edilen bu zafer, tarihin o güne kadar görmediği muhteşem bir zaferdir.

         101 inci yıldönümünü gururla kutladığımız bu zafer, dünyaya bir kere daha Türk’ün yenilmezliğini, kahraman askerlerimizin azim ve iradesini ve de centilmenliğini göstermiştir.

         Mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen bu mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bizlere bu güzel vatanı emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

         Bu duygularla; başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı

Bu haber 2845 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Basında Odamız

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Bir topluluk, ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere,öğretmenlere muhtaçtır.Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus h...

10 Kasım Mesajı

10 Kasım Mesajı Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa ...


Gelişmiş Arama
  •  
  •  
  •  
  • Bug?n haber eklenmedi.
  • Son 7 g?n haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble