DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ 2017

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ 2017

Tarih 28 Nisan 2017, 13:12 Editör Özgür PAZARLI

Bu Yıl Dünya Veteriner Hekimler Günümüz 29 Nisan 2017 tarihinde kutlanacaktır.Bilindiği gibi Dünya Veteriner Hekimler Birliği ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü bu günü birlikte organize etmektedir.

           Veteriner Hekimler,hayvan sağlığı ve refahı,hayvansal ürünlerin üretilmesi,gıda güvenliği,halk sağlığı konularında mesai merfumu gözetmeksizin,sabırla ve titizlikle hareket eden bir meslek kuruluşu üyeleridir.Veteriner Hekimler 200'den fazla hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkla mücadele ederek salgın hastalıkların önüne geçmeye çalışan insanlardır.Sağlıklı hayvan sağlıklı gıda,sağlıklı gıda sağlıklı insan,sağlıklı insan ise sağlıklı toplum demektir.
Bu Yıl Dünya Veteriner Hekimler Günümüz 29 Nisan 2017 tarihinde kutlanacaktır.Bilindiği gibi Dünya Veteriner Hekimler Birliği ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü bu günü birlikte organize etmektedir.
2017 yılı Dünya Veteriner Hekimler Günü konusu "Antimikrobiyel Direnç Farkındalıktan Aksiyona" olarak belirlenmiştir.Veteriner Hekimler antimikrobiyel dirençle mücadelede çok önemli görevler üstlenmektedir.Bu görevler arasında antimikrobiyel kullanımının düzenlenmesi ve denetlenmesi, çiftçi ve hayvan yetiştiricilerine profesyonel tavsiyelerde bulunması ve insan sağlığı sektörüyle iş birliğinde bulunması sayılabilir.Hayvan hastalıklarının kontrolündeki gelişmelerin devam ettirilebilmesi ve hayvan refahının iyileştirilmesi için, veteriner hekimler sorumlu ve bilinçli antimikrobiyel kullanımına gayret etmelidir.Bu sene ki Veteriner Hekimler Günü temasıyla tüm veteriner hekim meslektaşlarımı ve ilgili sektörleri antimikrobiyel direnç ile savaşmaya, bu konuda farkındalık yaratmaya davet ediyor ve bu vesileyle tüm veteriner hekimlerin Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutluyorum.


           Yönetim Kurulu Adına Başkan Hüseyin ÖZKAYA

Bu haber 1836 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

TEK SAĞLIK

TEK SAĞLIK 3 KasımTek Sağlık Günü

19 Mayıs Kutlama Mesajı

19 Mayıs Kutlama Mesajı Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs' ın 97. yılında Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimizi minnet ve sayg...


Gelişmiş Arama
  •  
  •  
  •  
  • Bug?n haber eklenmedi.
  • Son 7 g?n haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble