18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitleri Anma Günü


Açıklama: Türk ve Dünya tarihi açısından büyük öneme sahip 18 Mart Çanakkale Zaferi, Ulusumuzun, en ağır şartlar altında askeri ve ekonomik gücü mukayese edilemeyecek ölçüde fazla olan itilaf devletlerine karşı tek ruh, tek yumruk, olduğu bir gündür.
Kategori: Basında Odamız
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2016
Geçerli Tarih: 16 Haziran 2019, 11:39
Site: Giresun Veteriner Hekimleri Odası
URL: http://www.giresunvho.org.tr/haber_detay.asp?haberID=659


Çanakkale Savaşları, yüce milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde vermiş olduğu bir savaştır.

         Çanakkale Deniz Zaferi, tarihimizde müstesna bir yeri olan, hür yaşamak uğruna canını ve kanını veren milletimizin kahramanlık destanıdır. 18 Mart 1915 tarihinde elde edilen bu zafer, tarihin o güne kadar görmediği muhteşem bir zaferdir.

         101 inci yıldönümünü gururla kutladığımız bu zafer, dünyaya bir kere daha Türk’ün yenilmezliğini, kahraman askerlerimizin azim ve iradesini ve de centilmenliğini göstermiştir.

         Mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen bu mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bizlere bu güzel vatanı emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

         Bu duygularla; başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı