10 Kasım Mesajı


Açıklama: Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 78. yıl dönümünde sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz.
Kategori: Basında Odamız
Eklenme Tarihi: 09 Kas?m 2016
Geçerli Tarih: 23 May?s 2019, 06:03
Site: Giresun Veteriner Hekimleri Odası
URL: http://www.giresunvho.org.tr/haber_detay.asp?haberID=669


Atatürk, tarihin akışını değiştirmiş, masa başında dünyayı yeniden biçimlendirmek isteyenlere çok büyük bir ders vermiş,yaşarken de, ölümünün ardından da, esaretin karşısında özgürlüğü savunanlara esin kaynağı olmayı sürdürmüştür.
    Atatürk'ün en önemli özelliği düşünce ve eylem insanı olmasıdır. Atatürk, doğru zamanda doğru kararlar almış ve uygulamıştır. Hep ileriye bakmış, güçlükler karşısında yılmamış, Türk Milletine olan inancını hiçbir zaman yitirmemiştir.Yaşamı boyunca halkının sorunlarına gerçekçi çözümler üretmek için çalışmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalmasını, her dönem güçlü ve mutlu olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirmiştir.
    Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk'ü dünyanın en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır.
''O'nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i korumak, demokrasiyi geliştirmek ve Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır.
   Türk milleti, Atatürk'ün düşüncelerinden, ilke ve devrimlerinden güç alarak ilerlemesini devam ettirecek, ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma başarısını gösterecektir. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük görevimizdir.
   Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 78. yılında, bir kez daha saygı ile anıyoruz.

Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı